Цвети отнесе Бартел на „Ролан Гарос“

0
Пиронкова победи германката

Първата ни ракета при дамите Цветана Пиронкова победи с 6:0, 6:4 германката Мона Бартел в мач от първия кръг на „Ролан Гарос“.

На Корт №4 Пиронкова не даде гейм на съперничката си в първия сет, а във втория изоставаше с 1:4, но направи серия от 5 поредни гейма по пътя към успеха.

Цвети е 77-а в ранглистата в момента и има да защитава доста точки, след като миналата година достигна до 1/4-финалите в Париж. 29-годишната Пиронкова имаше две загуби от два мача срещу Бартел досега – 3:6, 3:6 на 1/4-финалите в Хобарт и 5:7, 6:7 (4), 1:6 в първия кръг на US Open през 2015 година. Днес двете премериха сили за първи път на клей. 50-ата в ранглистата германка отпада за трети пореден път в първия кръг на „Ролан Гарос“.

Във следващия кръг Пиронкова ще се изправи срещу шестата в света Елина Свитолина (Украйна), която победи на старта Ярослава Шведова (Казахстан) с 6:4, 6:3.