Унгария спечели „съседския“ двубой с Австрия

0
Евро 2016 Австрия - Унгария

Унгария победи с 2:0 съседа си Австрия в Бордо в първия мач от надпреварата в Група „F“ на шампионата във Франция.

„Маджарите“ се наложиха с попадения през второто полувреме, дело на играещите в германския шампионат Адам Салай в 62-ата и Золтан Щибер в 87-ата минути на двубоя. Отборът на Бернд Щорк беше допълнително улеснен от червения картон на Александър Драгович малко след първото попадение.

В този мач именитият вратар на унгарците Габор Кирай постави нов рекорд за най-възрастен футболист на европейски финали със своите 40 години и 74 дни. Той подобри досегашното върхово постижение на Лотар Матеус от 39 години и 91 дни. Кирай отново беше в легендарния си анцуг, който носи на всеки свой мач от 20 години насам.

Австрийците пък продължават да бъдат без спечелена точка при участията си на европейските финали.