Успешен старт на българските тимове в Лига Европа

0

atlantas-beroe15„Берое“ направи сериозна крачка за класиране във втория предварителен кръг след успех с 2:0 като гост на литовския „Атлантас“ Клайпеда. Головете за успеха на българския тим вкараха Спас Делев и Георги Божилов, който се разписаха през второто полувреме на срещата.

Делев откри в 60-ата минута, след като бе изведен зад отбраната на домакините от Атанас Зехиров. В 83-ата минута Георги Божилов бе най-съобразителен в наказателното поле на домакините, след като овладя една центрирана от фаул топка. Стреля силно, коженото кълбо рикошира в противников футболист и влетя неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата за 2:0.

litex-ielgava02„Литекс“ си тръгна с равенство – 1:1, от гостуването си на „Йелгава“ в Латвия

„Оранжевите“ доминираха през по-голямата част от двубоя и заслужено поведоха в 50-та минута. Асприля центрира от корнер, Васил Божиков надскочи всички и с глава засече в мрежата за 1:0 в полза на българския тим.

Олегс Малашенокс изравни резултата в 75-ата минута. Асистенцията дойде от страхотно изпълнение на тъч от Марцис Ошс и Малашенокс се разписа за 1:1.

В оставащия още четвърт час от мача „Литекс“ така и не намери път към вратата на Каспарс Икстенс, а в заключителните моменти Красимир Балъков предпочете да пусне свежи футболисти във всички линии, вместо да хвърли всичко напред. Така ловчанлии си тръгнаха с равенство, но и ценен гол на чужд терен от Латвия.