В мъжки мач „Дунав“ завърши 1:1 срещу ЦСКА-София

0
В мъжки мач „Дунав“ завърши наравно

В мъжки мач „Дунав“ завърши наравно – 1:1 с един от претендентите за титлата – ЦСКА в мач от седмия кръг на efbet Лига.

Стефан Христов наказа груба грешка в отбраната на ЦСКА в края на първата част и откри за „Дунав“, Евандро вкара гола за червените през второто полувреме.

В началото на двубоя на Градския стадион футболистите на ЦСКА бяха по-дейния отбор и на няколко пъти принудиха Благой Макенджиев да демонстрира класата си. На свой ред дунавци не пропускаха възможностите за контраатака. Така се стигна до 41-ата минута, когато Тиаго Родригес върна лошо топката към Раул Албентоса, Стефан Христов, който открадна топката и с премерен удар покрай вратаря Черниаускас шокира „червените“.

През второто полувреме играта бе значително по-равностойна. В 68-ата минута обаче бразилецът Евандро показа класа. Той получи топката от Кристиян Малинов и от движение я прати неспасяемо във вратата на „Дунав“.

До края на двубоя Дунав все по-добре парираше опитите за атака на ЦСКА-София. Людмил КировЛюдмил Киров вкара на терена високите Диян Димов и Мартин Ковачев, които бяха с основна заслуга „небесносините“ да се справят с многобройните центрирания на червените. В заключителните минути в игра се появи и най-новото „червено“ попълнение – привлеченият от френския „Лориен“ Брадли Мазику, но поне този път тъмнокожият французин не блесна с нищо.

След седмия кръг „Дунав“ заема 11-о място в таблицата за класиране с актив от 7 точки. В петък, 30 август, възпитаниците на Людмил Киров ще гостуват във Варна на „Черно море“.