VAR изпрати „Порто“ на четвъртфинал

0
VAR изпрати

Системата за видеоповторения VAR изпрати „Порто“ на четвъртфинал в Шампионска лига. В редовното време срещата приключи при резултат 2:1 В 117-ата минута на продълженията, след консултация със системата съдията Джунейт Чакър отсъди дузпа за домакините, която Телес пък я превърна в гол.

Резултата откри Тикиньо Соарес в 26-ата минута. Отбраната на „вълците“ изпусна бразилеца и той прати топката във врага за 1:0.

Десе минути по-късно Едер Милитао фаулира Диего Пероти в наказателното поле и за гостите бе отсъдена дузпа. Зад топката застана капитанът Даниеле Де Роси, който реализира хладнокръвно за 1:1.

Домакините поведоха отново в 52-ата минута с гол на Муса Марега и така се стигна до продължения. Голът, осигурил успеха на „Порто“, дойде от дузпа в 11а-ата минута. ‘, Алекс Телес пък я превърна в гол. В добавеното към 120-те минути време Патрик Шик бе препънат в наказателното поле на домакините, но главният съдия Джунейт Чакър не отсъди наказателен удар в полза на гостите.