„Юнайтед“ шокира ПСЖ на „Парк де Пренс“

0

„Манчестър Юнайтед“ шокира ПСЖ, побеждавайки парижани с 3:1 в реванша между двата тима от осминафиналите на Шампионската лига на ст. „Парк де Пренс“. С общ резултат от двата мача 3:3 тимът на Оле Гунар Солскяер продължава на ¼-финалите, благодарение гола на чужд терен. „Юнайтед“ стана първият отбор в историята на Шампионската лига, който продължава напред в директните елиминации след загуба с два или повече гола у дома в първата среща.

Англичаните поведоха още във 2-ата минута чрез Ромелу Лукаку, който се възползва от груба грешка на Тило Керер. Десет минути по-късно „Пари Сен Жермен“ изравни с гол на Хуан Бернат. В 32-ата минута обаче Лукаку се разписа отново, след гаф на опитния Джанлуиджи Буфон. Рашфорд отправи изстрел от дистанция, топката тупна пред Джанлуиджи Буфон, който не успя да я улови, и Лукаку направи добавка на празна врата.

През второто полувреме ПСЖ имаше контрол върху играта, но не съумя да стигне до достатъчно чисти положения и беше наказан. В добавеното време, след консултация със системата за видеоповторение (VAR), главният съдия Дамир Скомина посочи бялата точка за игра с ръка на Кимпембе. Маркъс Рашфор прояви хладнокръвие и реализира попадението, което прати „Юнайтед“ на четвъртфинал.