Вече сме на дъното. Унзителен провал и срещу Гибралтар! (видео)

0

Българският национален отбор по футбол зяпся поредния унизителен провал – равенство 1:1 като гост на Гибралтар в среща от турнира Лига на нациите.
Това е седми пореден мач в който „лъвовете“ с миши сърца не успяват да запишат постигнат успех.
Резултата на „Виктория Стейдиъм“ откри Георги Минчев в добавеното време на първата част. 15-минути след началото на второто полувреме ВАР подсказа на главния съдия, че Илиян Стефанов е играл с ръка в наказателното поле. Зад топката застана Лиъм Лоукър и не сбърка, изравнявайки резултата. Малко преди да изтече добавеното време на срещата Минчев имаше възможност за втори път да запише името си като голмайстор, но ударът бе париран от стража на Гибралтар и така мачът завърши без победител.
В класирането България заема 3-та позиция с две точки от три мача, а зад нас е единствено днешният ни съперник, за който това беше първа точка в турнира.
Следващият мач на „лъвовете“ е след три дни в Тбилиси срещу лидера в подреждането Грузия, който надигра с 3:0 като гост Северна Македония.