Волейболистките ще играят в Лигата на нациите

0
Волейболистките

Волейболистките от националния отбор на България ще играят в Лигата на нациите през следващата година. Момичетата на селекционера Иван Петков надделяха над Колумбия с 3:1 (22:25, 25:19, 25:20, 25:23) в големия финал на междуконтиненталната Чалънджър купа, игран тази нощ в 6-хилядната зала „Едуардо Дибос Колизеум“ в перуанската столица Лима.

Българските „лъвици“ не само спечелиха Купата, но и място в най-комерсиалния волейболен турнир в света – Лигата на нациите. Това е страхотно постижение за българските волейболистки, които преди 10 дни спечелиха и Златната европейска лига. България ще замени в Лигата на нациите Аржентина, която завърши на последното 16-о място в общото класиране през тази година.

Най-полезна за българския тим отново бе Мария Каракашева с 20 точки (3 блока и 40% ефективност в атака) за победата. Силвана Чаушева (3 блока, 1 ас и 36% ефективност в атака) и капитанката Христина Русева (6 блока и 44% ефективност в атака) добавиха съответно 14 и 13 точки за успеха.