Втора поредна загуба на „Лудогорец“ в Лига Европа

0
Втора поредна загуба

„Лудогорец“ инкасира втора поредна загуба в мачовете от груповата фаза на Лига Европа след загуба с 0:1 от Цюрих като гост. Единственото попадение вкара Палсон, който се разписа с глава в 84-ата минута. Така „орлите“ усложниха задачата си, която е да продължат в във фазата на директните елиминации на втория по сила европейски турнир

Двубоят на стадион „Летцигрунд“ не предложи много футболни достойнства, като „орлите“ бяха посечени с гол шест минути преди края. Тогава колективна грешка в отбрана позволи на Виктор Палсон да се разпише с глава след изпълнение на ъглов удар, при който бе оставен абсолютно непокрит от отбраната на българския шампион.

През целия двубой си личеше, че домакините разполагат с футболисти, които отстъпват като индивидуална класа на българския шампион, но разградчани за пореден път през този сезон показаха, че имат сериозни проблеми от тактическо и физическо естество под ръководството на Пауло Аутуори. Към това би трябвало да се прибави и съмнителната селекция в последната година и половина.

След този двубой лудогорци остават без точка в своята група „А“, но все пак се намират на трета позиция заради по-добрите си показатели от последния АЕК (Ларнака), с когото е следващата им среща в Лига Европа.