Второ равенство в квалификациите, 1:1 и с Косово

0

Националният отбор по футбол записа второ равенство в квалификациите за европейското първенство през 2020 г., след като завърши 1:1 с Косово като гост. Точката спечелена в Прищина изкачва България на второ място, след като в другия мач от групата Англия победи Черна гора с 5:1.

Националите ни поведоха в 39-ата минута с гол на централния защитник Васил Божиков, домакините изравниха в 62-ата чрез Зенели.

Подобно и на мача с Черна гора в атака избраниците на Петър Хубчев се задоволиха с епизодични прояви. Поведението им явно подсказваше, че ще са доволни на точка, след като в последния четвърт час се бранеха пред наказателното си поле.

Косово можеше да стигне и до пълен триумф, ала Мурики удари гредата, а пък Рашица пропусна на два пъти от непосредствена близост. Пет минути преди края пък Зенели можеше да се разпише от пряк свободен удар.