Юношите на „Дунав“ отстъпиха пред „Черноморец“

0

Възпитаниците на Емил Иванов повеждаха на два пъти в резултата, но накрая отстъпиха пред по-опитните си съперници.

Джем Мюмюн откри за домакините още в началото на мача. Гостите обаче бързо се съвзеха и изравниха чрез Радостин Неделчев. Мартин Филипов даде отново аванс на русенския тим, но преди почивката бургаският тим отново възстанови равенството, след като Живко Жеков отбеляза от дузпа.

dunavU17-chernomorec01След почивката играта се поизравни и действията бяха предимно в средата на терена. Желанието за победа обаче не липсваше и у двата отбора. Това доведе и до някои по-сериозни сблъсъци в борбата за топката, при които не липсваха картони. При подобна ситуация Кирил Тюлев от състава на „Черноморец“ заслужи втори жълт и респективно червен картон. Дунавци обаче не успяха да се възползват от численото си предимство.

Вместо това подцениха центриране пред своята врата малко преди края и оставеният непокрит Живко Жеков с красива задна ножица оформи крайното 2:3.