Англия сложи край на 55-годишна „германска прокоба“ на „Уембли“ (видео)

0

Англия победи Германия с 2:0 на стадион „Уембли“ в осминафинален мач на УЕФА Евро 2020 и стана седмият четвъртфиналист на първенството. С този успех „Трите лъва“ си взеха много сладък реванш от загубата срещу Германия на световните финали през 2010 година. Отделно – англичаните не бяха побеждавали Бундестима в елиминационната фаза на голям турнир от финала на Световното първенство през 1966 година.

И двата гола паднаха през второто полувреме. Първото попадение бе дело на Стърлинг, който успя да се разпише в 75-ата минута. Той бе намерен от Шоу пред вратарското поле и просто чукна кълбото в мрежата.

В 86-ата минута всичко за Германия приключи, след като Кейн засече центриране на Грийлиш и матира стража на Германия.