„Арсенал“ на крачка от финала след победа над „Валенсия“

0
„Арсенал“ е на крачка от финала в Лига Европа

„Арсенал“ е на крачка от финала в Лига Европа след победа с 3:1 над „Валенсия“ в първия ½-финален мач. Лондонските „артилеристи“ стигнаха до успеха след  пълен обрат на „Емиратс“, след като Муктар Диакаби откри резултата за „прилепите” с гол в 11-ата минута, след заучено положение за тима си при изпълнение на ъглов удар.

Домакините реагираха като ужилени и само 7 минути по-късно Александър Лаказет вдигна на крака публиката по трибуните, завършвайки с точен изстрел от границата на наказателното поле образцова контраатака на тима си.

В 25-ата минута пак той донесе пълния обрат, вкарвайки с глава своя втори гол. Испанците претендираха, че топката не е преминала голлинията с пълния си обем, но повторенията показаха, че това не е вярно, а голът е напълно редовен.

През втората част гостите бяха много по-активният отбор, но въпреки това не успяха да отбележат гол. Нещо повече, „Валенсия“ дори инкасира трето попадение, след като Пиер-Емерик Обамеянг се разписа в 90-тата минута от мача. По този начин реваншът на 9-и май във Валенсия ще дойде в прекрасно настроение за „Арсенал“, докато испанският тим ще трябва да търси отбелязването на поне два чисти гола, за да продължи към финала в Баку.

В другия полуфинален мач Айнтрахт Франкфурт и Челси не успяха да се победят, завършвайки 1:1 на „КомерцБанк Арена“.