„Барселона“ със златен требъл

0

Каталунците спечелиха трофея в Шампионската лига за пети път в своята история, след като надвиха достойния си опонент Ювентус с 3:1 на финала в Берлин.

Така „Барса“ направи требъл през този сезон и затвърди усещането, че е най-добрият клубен отбор в света през новия век. Това е четвъртата купа в най-комерсиалния турнир за каталунския тим в годините след 2000-ата.

barcelona-yuventus02Каталунците поведоха още в 4-ата минута чрез Иван Ракитич, след хубава комбинация между Алба, Неймар и Иниеста. Алваро Мората изравни за „Юве“ в 55-ата минута.

„Барса“ отново излезе напред в резултата с гол на Луис Суарес в 68-ата минута. Меси напредна и шутира, Буфон отрази, но и тук с добавка се намеси уругваецът, който направи резултата 1:2.

В седмата добавена минута от мача контра на „Барса“ донесе и третия гол за каталунците, дело на Неймар за крайното 3:1 в тяхна полза.