Черната серия на „Дунав“ на Градския стадион продължава, от днес отборът спира тренировки (видео)

0

„Дунав“ продължи черната серия от 11 мача на без победа на Градския стадион в Русе. В мач от втората осмица на fbet-лига възпитаниците на Людмил Киров загубиха с 1:3 от „Ботев“ (Враца) и „пуснаха котва“ в дъното на класирането в група Б.

Гостите поведоха още в 4-ата минута с гол на именика  Петър Атанасов. В 50-ата минута пак той удвои преднината на гостите, след чудесен пас на бразилеца Том.

В 81-ата минута Ндонгала върна надеждите за по-добро представяне след точно изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение на Атанас Зехиров срещу него.

Три минути преди края на редовното време обаче Доминик Янков попари надеждите на малцината зрители. Младокът стреля извън наказателното поле, топката се отби в напречната греда и падна зад голлинията. Макенджиев улови топката след това, но съдиите прецениха, че кълбото е преминало голлинията с пълния си обем и Николай Йорданов посочи центъра.

„От днес футболистите прекратяват тренировъчния процес, докато не получат всичките си дължими възнаграждения“, заяви след мача наставникът Людмил Киров.

„Никой не го интересува, че идват важни мачове. Мен ме интересува отборът. Най-вероятно няма да се стигне до тези мачове. Никой не се интересува от отбора от десет месеца назад. Утре тренировъчният процес приключва, докато не се изплатят възнагражденията им“, каза още Киров.

По програма в следващия кръг „ Дунав“ ще гостува на Ботев (Пд).