„Дунав“ не успя да счупи 30-годишен „карък“ срещу „Славия“

0
„Дунав“ победи „Славия“

Въпреки че през по-голямата част от двубоя диктуваше развоя на играта и водеше в резултата, „Дунав“ не успя да счупи 30-годишния „карък“ и завърши наравно – 1:1 мача със „Славия“ от 18. кръг на първенството на Първа лига.
Първата интересна ситуация в срещата дойде още в 4-тата минута. Исмаил Иса получи удобна топка в наказателното поле, след което опита пас към Ахмедов, но бранител на “белите” се справи, избивайки кълбото в ъглов удар.
Три минути по-късно при центриране в наказателното поле на Славия, Коконов се размина с топката и не успя да стреля, тя попадна в Иса, който също не успя да нанесе добър удар.

По-добрата игра на „Дунав“ бе материализирана в 42-рата минута. Светослав Ковачев центрира в наказателното поле на Славия, където Станисавлевич изпусна Ахмедов, който засече топката във вратата на Стергиакис за осмото си попадение в елита за сезона.
Минута по-късно пробив на Васев завърши с удар, но в последния момент той бе блокиран и топката излезе в корнер.
С оглед важността на 3-те точки, през второто полувреме дунавци заложиха повече на сигурността, но отново не изпускаха всяка възможност за контраатака. В 63-тата минута Иван Коконов опита майсторски удар със странична ножица, но топката не намери целта.
В първата минута на добавеното време след изпълнение на ъглов удар топката попадна в Узунов и той я прати в мрежата с мощен удар от воле за 1:1.