„Дунав“ отстъпи 0:2 като гост на „Левски“

0

„Дунав“ отстъпи 0:2 като гост на „Левски“ в срещата от 14-ия кръг на efbet Лига. На стадион „Георги Аспарухов „сините“ поведоха в 15-ата минута с автогол на вратаря Благой Макенджиев. Голът трябваше да бъде отменен, тъй като Дени Алар, който скочи с вратаря, беше в засада при центрирането, а и извърши нарушение срещу него. Арбитърът Никола Попов обаче с лека ръка подмина всичко и посочи центъра.

В 23-ата минута „Левски“ удвои чрез Холмар Ейолфсон. До края на полувремето домакините имаха още няколко възможности за увеличаване на резултата, но записаха в актива си само две греди.

„Дунав“ изиграха много силни 30 минути след почивката, доминираше на терена, но футболистите на Людмил Киров нямаха късмет да върнат поне едно попадение.

Така „сините“ се върнаха на второто място в класирането с актив от 32 точки, като се изравни с Локомотив (Пловдив), а Лудогорец е с четири точки напред. „Дунав“ остава на десето място с 13 точки