„Дунав“ с първа загуба в контролите, представят отбора в събота

0

„Дунав“ отстъпи с 2:4 на третодивизионния румънски „Прогресул – Спартак“ в петата си лятна контрола.

Това е първа загуба на русенските футболисти в контролните срещи от подготовката за началото на новия сезон.

Двубоят на ст. „Дунав“ се игра във формат от 3 части по 30 минути и бе излъчена в пряко предаване по канала FCDLive в официалната страница на клуба във фейсбук.

Дунавци откриха „от съблекалнята“ с гол на Преслав Петков. Станислав Вълчев на два пъти имаше възможност да удвои, като в единия случай топката се отби от напречната греда.

Във втората гостите заиграха по-агресивно. борбата се изостри, като не липсваха нарушения и жълти картони. Джан Хасан бе спрян непозволено в наказателното поле а Преслав Петков реализира отсъдената дузпа за 2:0.

Малко по-късно Емилиан Константин намали за гостите от пряк свободен удар на 1:2.

В третата част пак пой бе точен за 2:2. Николас Тонг направи обрата пълен вкарвайки за 3:2 в 75-ата минута. В 80-ата минута Данила Парфеон оформи крайното 4:2 за гостите с попадение от дузпа, отсъдена за нарушение на Кристиян Господинов срещу Андрей Казачук в наказателното поле на „Дунав“.

Следващата, последна преди началото на първенството контрола на „Дунав“ ще бъде в събота, 7 август, отново на ст. „Дунав“. Двубоят ще бъде от 18,30 часа, съперник на дунавци ще бъде „Прогресул“ (Букурещ). Преди началото на мача ще бъдат официално представени и всички футболисти, на които треньорите Мартин Цирков и Ивайло Кирилов ще разчитат през сезон 2021/ 2022.