„Дунав“ стартира с равенство в пролетния дял на първенството

0
Снимка: ФК "Дунав"

„Дунав“ не успя да победи „Литекс“ в първия мач от пролетния дал на първенството във Втора лига.

На Градския стадион в Русе двата отбора завършиха наравно – 1:1, като и двата гола паднаха през първото полувреме. Новото попълнение в състава на ловчавлии Юсеин Касов откри за гостите още в 7-ата минута, Джан Хасан изравни за „Дунав“ в 45-ата.

Въпреки положените усилия, до края на редовното време и двата отбора не можаха да стигнат до ново попадения и поделиха по една точка.

В края на двубоя атмосферата се нажежи, а „Дунав“ завърши двубоя с човек по-малко, след като в 67-ата минута Емил Янчев получи директен червен картон. В оставащите до края минути реферът Михаел Павлов показа жълти картони на Георги Вълчев, Кристиян Господинов и Мирослав Будинов.

В  следващия кръг русенци ще посрещнат борещия се за място в елита отбор на „Етър“ (В. Търново). Мачът ще бъде на 19 февруари от 14 часа на Градския стадион в Русе.