Джокович спечели Ролан Гарос, направи „кариерен шлем“

0
Дгжокович - Ролан Гарос

Дгжокович - Ролан ГаросС успеха Джокера записа в актива си 12-та титла от Големия Шлем и стана 8-мия тенисист в историята, записал т.н. „кариерен шлем“ с победи на четирите Големи турнира – Аустрелиън Оупън, Ролан Гарос, Уимбълдън и Откритото първенство на САЩ. Останалите са Крис Евърт, Мартина Навратилова, Андре Агаси, Серина Уилямс, Роджър Федерер, Рафаел Надал и Мария Шарапова.

Мачът започна отлично за „Джокера”, който записа пробив на нула. Мъри обаче не само върна моментално пробива, но и записа четири поредни гейма на своята сметка, повеждайки с 4-1. В шестия гейм Джокович успя да прекъсне серията на своя съперник, намалявайки изоставането си до 4-2 на свой сервис. До края обаче Мъри не изпусна преднината си и затвори сета в своя полза при 6-3 след 45 минути игра. Амбициран от загубената първа част, световният номер 1 стартира ударно втория сет, повеждайки с 3-0. В четвъртия гейм неговият съперник спаси две точки за пробив и в крайна сметка спечели подаването си за 3-1. Това обаче се оказа и последният гейм за Мъри в сета, след като Джокович спечели следващите три и изравни резултата до 1-1 след 33 минути игра. Дгжокович - Ролан ГаросТретият сет отново премина под диктовката на сърбина, който проби на два пъти своя противник, за да вземе частта с 6-2 и да се доближи само на сет от исторически първи триумф на Ролан Гарос. Успехът му изглеждаше все по-близо, след като Джокович проби своя съперник в откриващия гейм на четвъртия сет, а след това узакони преднината си на свой сервис: 2-0. В следващите два гейма Мъри и Джокович спечелиха своите подавания. Въпреки отчаяните опити на шотландеца да остане в мача, световният номер 1 бе безкомпромисен и в крайна сметка напълно заслужено се поздрави с успеха след 3-6, 6-1, 6-2, 6-4 и близо 3 часа игра.