Джокович срещу Вавринка на финала на US Open

0
Джокович

В битка за място на финала Джокович се наложи с 6-3 6-2 3-6 6-2 над Гаел Монфис.

Сърбинът с лекота взе първите два сета, последва страшен срив и загуба в третия, и безпроблемно затваряне на мача в четвъртия.

ДжоковичДвубоят изобилстваше от странни грешки, и от двете страни. Ноле сам правеше нещата трудни за себе си, но въпреки това дръпна с два сета без реакция от Монфис. Французинът избухна в третия сет, стигна бързо до няколко пробива, което дори накара Ноле да скъса фланелката си. Последва и медицинска пауза, в началото на четвъртия сет, който отново предложи доста емоции, пробиви от двете страни, но в крайна сметка Джокович бързо успя да вземе преднина и спечели последните геймове за 6-2 и мач.

ДжоковичВ другия полуфинал Стан Вавринка се наложи с 4-6 7-5 6-4 6-2.

Грешка на швейцареца доведе до пробив за Нишикори в първия сет, и това бе достатъчно за японеца да поведе. Още по-равностойна бе битката във втория сет, въпреки че Нишикори стигна до ранен пробив. Вавринка изравни бързо, като върна пробива, след това поведе и имаше шанс да затвори сета в десетия гейм. Това обаче не се случи, и чак при 6-5 Вавринка успя да приключи нещата в своя полза и да изравни.

Мачът продължи с размяна на инициативата от двамата тенисисти, но Стан Вавринка започна да играе по-добре, поведе с 4-1 в третия сет и не изпусна нещата, въпреки че Нишикори изравни до 4-4.

В последния сет японецът вече нямаше сили да отвръща на ударите на съперника, и Вавринка успя да затвори мача за малко повече от три часа игра, за място във финала.

На финала в неделя, от 19:00 българско време, Новак Джокович ще опита да спечели третия си US Open и общо 13-а титла от Големия шлем.

Вавринка, който победи сърбина във финала на „Ролан Гарос” през миналия сезон, пък ще търси третата си титла от Шлема.