Фантастичен Григор, отвя Гофен, класира се на ½-финал в Лондон!

0
Фантастичен Григор

Григор Димитров продължава великолепното си представяне на заключителния турнир на АТР в Лондон.

Българинът буквално прегази Давид Гофен с 2:0 (6:0, 6:2)! Особено силна бе играта му в първия сет, който хасковлията спечели на нула, нещо което на турнир от такъв ранг не се е случвало от много години! Нещо повече, българинът записа още едно постижение в статистиката на турнира – серия от 9 последователни спечелени гейма!

Димитров игра безгрешно от самото начало и започна да трупа гейм след гейм на сметката си, без да дава никакви шансове на съперника си. В началото на втората част картината не се промени и българският тенисист бързо проби и натрупа преднина от 3-0. Гофен вложи много усилия, за да запише първия си гейм в двубоя, след което стигна дори до точка за връщане на пробива, но не успя да я реализира. Григор продължи с изключително агресивната си игра, като често атакуваше мрежата и реализираше много уинъри. В крайна сметка хасковлията реализира третия си мачбол при 5-2 и затвори мача след час и 13 минути игра

Успехът донесе на първата ни ракета нови 200 точки за световната ранглиста и увеличи шансовете му да се изкачи до четвъртата позиция при мъжете в края на годината.

Гришо има да изиграе още един двубой в групата си – срещу Пабло Кареньо Буста, който ще е в петък. Кареньо Буста замени отказалия се от турнира след първия си мач Рафаел Надал.

В последния си мач в група „Пийт Сампрас“ Гришо ще се изправи срещу испанеца Пабло Кареньо Буста, който замести оттеглилия се Рафаел Надал. Другата група вече бе спечелена от Роджър Федерер, така че ако Димитров успее да завърши на първо място в групата си, за което той има сериозни шансове, на полуфиналите той ще срещне Александър Зверев или Джак Сок.