Германия започна с „чиста“ победа над Украйна

0
Евро 2016 Гурмания - Украйна

В първия си мач от група С, игран на “Стад Пиер-Моро” в Лил, световните шампиони победиха с 2:0 състава на Украйна.

Евро2016 Германия УкрайнаЦентралният бранител на Бундестима Шкодран Мустафи даде преднина на своя тим в 19-ата минута, а в добавеното време на двубоя, влезлият като резерва Бастиан Швайнщайгер оформи крайното 2:0.

Германците изиграха силен мач и надиграха съперника си, особено през второто полувреме. Въпреки че не разкри пълния си потенциал, Бундестимът предложи изключително прагматичен футбол и заслужено се поздрави с крайния успех. Освен това бе продължена традицията Германия никога да не губи първия си мач на еврофинали. Освен това Германия продължи успешната си серия срещу Украйна. До този момент двата тима са изиграли пет двубоя помежду си, като Бундестимът няма загуба – 3 победи и две равенства.