Григор Димитров срази Рубльов за място на ¼-финалите във Виена

0

Григор Димитров изигра отличен мач и елиминира поставения под номер 3 и осми в световната ранглиста Андрей Рубльов (Русия) с 6:3, 6:4 на турнира по тенис в австрийската столица Виена с награден фонд 2,49 милиона евро

Българинът спечели 93 процента от точките при вкаран първи сервис (25 от 27), като направи общо 24 печеливши удара срещу едва 9 на съперника, което много помогна за успеха след 70 минути игра.

Така 31-годишният хасковлия взе реванш от Рубльов за поражението си с 5:7, 2:6 на надпреварата от сериите „Мастърс“ в Индиън Уелс през март, като постигна втората си победа над играч от топ 10 за сезона след успеха в Монте Карло в средата на април над седмия в света тогава Холгер Руне (Норвегия).

На четвъртфиналите в австрийската столица Димитров ще се изправи срещу 58-ия в света Маркос Хирон (САЩ), който по-рано днес елиминира поставения под номер 7 Камерън Нори (Великобритания) с 6:3, 6:4.