Група D: Хърватия прати еврошампиона в „потока на смъртта“, Турция посече Чехия

0
Група D: Хърватия

Тона означава, че европейските шампиони ще трябва да минат по много трънлив път, за да защититят короната си. Първият съперник на 1/8-финала ще е Италия, а в „потока на смъртта“ ще бъдат още Франция, Германия и Англия.

В другия мач от групата Турция победи Чехия с 2:0 и запази шансове да продължи към 1/8-финалите на надпреварата, завършвайки на трето място в групата.

Група D: ХърватияВ Бордо Висенте дел Боске заложи на непроменен състав от победата над Турция с 3:0, докато селекционерът на Хърватия Анте Чачич направо 5 промени в своя тим. Иберийците започнаха вихрено и откриха резултата още в 7-та минута, когато след страхотна комбинация между Давид Силва и Сеск Фабрегас, Алваро Мората бе изведен на отлична позиция и откри резултата. Постепенно хърватите влязоха в мача и изравниха играта, като техничен изстрел на Иван Ракитич се удари в двете греди, но не попадна във вратата. Балканският тим нанесе своя удар точно преди почивката, когато Иван Преишич свърши добра работа по лявото крило и центрира в наказателното поле, където Никола Калични преодоля Давид де Хеа с прецизен изстрел.

Група D: ТурцияПрез втората част двата тима намалиха оборотите, а съдията Бьорн Кайперс не уважи претенции на Хърватия за дузпа. В 70-та минута обаче холандският рефер отсъди такава за Испания, след като Силва падна в наказателното поле след съприкосновение с Вършалко. Субашич обаче отрази удара от бялата точка на Серхио Рамос, а испанците платиха скъпо за тази грешка, след като в 87-та минута Перишич проби отляво и вкара със силен изстрел по земята. Възпитаниците на Висенте дел Боске бяха твърде шокирани, за да отвърнат на удара в последните минути и в крайна сметка ще трябва да се задоволят с второто място в групата, което означава, че европейските шампиони ще трябва да мине по много трънлив път, за да защити короната си. Първият съперник на 1/8-финала ще е Италия, а в „потока на смъртта“ ще бъдат още Франция, Германия и Англия.

В другия мач от групата Турция победи Чехия с 2:0 и завършва на трето място с актив от 3 точки. Героите за южните ни съседи бяха Бурак Йълмаз и Озан Туфан. Тимът на Фатих Терим ще трябва да изчака края на всички мачове от груповата фаза, за да разбере дали се класира за следващата фаза.