Група Е: Франция взе скалпа на Еквадор, хеттрик на Шакири класира Швейцария

0

france-equador01Двата тима завършиха при нулево равенство, което беше достатъчно на „петлите“ да завършат първи в групата си, а съперникът им да отпадне за сметка на Швейцария. Задачата на „петлите“ стана още по-лесна в 50-та минута, когато беше изгонен капитанът на Еквадор Антонио Валенсия и интригата приключи. Двата отбора водеха позиционна битка, предимно в средата на терена, като пробваха единствено далечни удари, но вратарите нямаха особени затруднения да се справят с тях.

suisse-honduras02Швейцария продължава участието си на Мондиал 2014, след „класическа“ победа над аутсайдера Хондурас с 3:0. И трите попадения бяха дело на Джердан Шакири. Той се разписа в 6, 31 и 71-ата минути на двубоя. Той стана втория футболист, реализирал хеттрик на първенството в Бразилия. Първи бе съотборникът му в Байерн Мюнхен Томас Мюлер за Германия.

suisse-honduras03В крайното класиране първото място в групата стана притежание на „петлите, второто – на Швейцария. Надпреварата напускат Еквадор и Хондурас, съответно останали с 3 и 0 точки. На 1/8-финалите Швейцария ще има тежка задача срещу Аржентина, докато Франция ще мери сили с Нигерия.