„Левски“ си тръгна със загуба от Хърватия, реваншът – пред празни трибуни

0
„Левски“ си тръгна със загуба

Левски загуби с 0:1 при гостуването си на хърватския „Хайдук“ (Сплит) в първа среща от втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Като цяло двата тима бяха напълно равностойни, като разликата в мача дойде в 24-ата минута, при която домакините стигнаха до попадение след точно изпълнение на 11-метров наказателен удар. Бранителят на Левски Димитър Пиргов влезе необмислено в краката на Себас Геноцоглу и главният рефер логично показа бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби Марко Футач, който хладнокръвно изпрати топката в мрежата на Божидар Митрев за 1:0 в полза на „Хайдук“.

До края футболистите на Николай Митов не се отличиха кой знае колко в нападение, но за отбелязване е натискът, който българският гранд упражни в последните двайсетина минути, когато хърватите заложиха на глуха защита и ритаха топката безразборно напред.

Мачът бе съпътстван със скандали заради атаките на местните фенове срещу привържениците на „Левски“. Ответният двубой пък ще се играе пред празни трибуни заради наказание на „сините“ .