„Лудогорец“ за втори път в групите на Шампионска лига!

0
„Лудогорец“ за втори път

Българският шампион завърши наравно 2:2 като гост в реванша с „Виктория“ (Пилзен) и с общ резултат от двата мача 4:2 продължава в груповата фаза на най-комерсиалния футболен турнир. В герой за „орлите“ пак се превърна Върджил Мисиджан. Той се разписа във вратата на Виктория Пилзен и в първата среща. Сега го направи пак, след като в 17-ата минута бе изведен отлично отдясно от Джонатан Кафу, влезе в пеналта и шутира точно под плонжа на Козачик. Десет минути по-рано домакините бяха открили резултата с гол на Михал Дюриш, след центриране на Милан Петржела.

„Виктория“ поведе за втори път в 64-та минута, когато Алеш Матею засече центриране отляво. Малко преди това арбитърът Ундиано Майенко спиря двубоя за минута, след като получи сигнал за расистки обиди по адрес на тъмнокожите футболисти на „Лудогорец“, от чешката агитка.

В оставащите минути до края отборът на Георги Дерменджиев игра много грамотно и не даде шансове за повече попадения на съперника си. Нещо повече – Кешеру в заключителните секунди изравни резултата при една контраатака на гостуващия тим. Така Лудогорец за втори път след сезон 2014/15 ще участва в груповата фаза на най-престижния европейски турнир.