Наградиха най-добрите и изявени ученици в Русе

0
1235
39 ученици

39 ученици, постигнали високи резултати в областта на образованието, културата, изкуството, науката и спорта от училищата на територията на община Русе получиха грамоти и почетни знаци в навечерието на Деня на българската просвета и култура и славянската писменост.

На церемонията в зала „Европа“ на Доходно здание присъстваха кметът на Община Русе Пламен Стоилов, зам. областният управител на Област Русе Валентин Колев, зам.-кметът по европейско развитие д-р Страхил Карапчански, началникът на РУО Русе Росица Георгиева, директори на училища, преподаватели, родители и гости.

„Вие притежавате всички качества да вървите с изправена глава, защото се отличавате.  Вашите постижения са резултат от много часове, прекарани в подготовка и усъвършенстване, а резултатите, които показвате са достойни за възхищение. Училищата, в които учите, година след година утвърждават успехи и осигуряват все по-добра подготовка“, каза в приветствието си кметът Стоилов. Той изрази признателност и към енергията и неуморимия дух на техните директори, преподаватели и родители и пожела на всички успех.

За празничното настроение допринесоха младите таланти Мартин Сиромахов от Детска вокална група „Слънце“ с ръководител Наталия Константинова и Надежда Николова от Вокално студио „Приста“ с ръководител Доротея Бальовска.

СПИСЪК НА НАГРАДЕНИТЕ ОТЛИЧНИЦИ ОТ КМЕТА НА ОБЩИНА РУСЕ

 

Име на училището  Име на наградения отличник Клас
1 СУПНЕ “Фридрих Шилер”

 

МОНИКА ВАЛЕНТИНОВА ИВАНОВА

 

12
2 МГ “Баба Тонка” ХАКАН ТУНЧАЙ ХАСАН 12
3 НУИ “Проф. Веселин Стоянов” ЦВЕТА СТЕФАНОВА БОНЕВА 12
4 ПГ по механотехника „Юрий Гагарин” НИКОЛАЙ РАДОСТИНОВ ДОНЕВ 10
5 ПГ по транспорт СВЕТОСЛАВ НИКОЛАЕВ ВЪРБАНОВ 12
6 ПГ по туризъм МИХАЕЛ ВЕНЦИСЛАВОВ ЛАШЕВ 12
7 ПГДВА “Йосиф Вондрак “ ЕЛЕНА ИВАЙЛОВА ДИМИТРОВА 10
8 ПГЕЕ “Апостол Арнаудов” ХРИСТИЯНА ХАРИТОНОВА КОСЕВА 12
9 ПГИУ “Елиас Канети” МАРТИН СВЕТЛАНОВ ДЖУРОВ 12
10 ПГО “Недка Иван Лазарова” СТЕЛА ВЕНЦИСЛАВОВА ГЕОРГИЕВА 8
11 ПГПТ “Атанас Цонев Буров МАРТИН ВЕНЕЛИНОВ НИКОЛОВ 12
12 ПГРКК СТЕФАН ГЕЦОВ АТАНАСОВ 12
13 ПГСС “Ангел Кънчев” – кв. Образцов чифлик, Русе ДЕНИСЛАВ МАРИЯНОВ ТОДОРОВ 11
14 ПЧСОУ “Леонардо да Винчи” ЕДА  СЕБАХТИНОВА АХМЕДОВА 12
15 СУ “Възраждане” РАДОСТИНА РАДОСЛАВОВА ДИМИТРОВА 12
16 СУ “Христо Ботев” МИКАЕЛА ДИЛИЯНОВА ИЛИЕВА 12
17 СУ “М-р Атанас Узунов” СИМЕОН ЗЛАТАНОВ ВАНЕВ 12
18 ПГСАГ “Пеньо Пенев” НЕДЕЛИНА АТАНАСОВ МИНЧЕВА 10
19 ОУ “Алеко Константинов” КРИСТИАНА ЯКИМОВА ЮЛИЯНОВА 7
20 ОУ “Ангел Кънчев” ВИКТОРИЯ ГЕОРГИЕВА ГЕОРГИЕВА 5
21 ОУ “Братя Миладинови” АНЖЕЛИНА ИСКРЕНОВА ДОНЕВА 5
22 ОУ “Васил Априлов” АЛЕКСАНДЪР МИЛОСЛАВОВ АТАНАСОВ 7
23 ОУ “Г. С. Раковски”, с. Ново село ГАБРИЕЛА МЕХМЕДОВА АХМЕДОВА 7
24 ОУ “Иван Вазов” ДИМАНА РАДОСЛАВОВА БАТАНОВА 7
25 ОУ “Любен Каравелов” ЛИЛИЯ ГЕОРГИЕВА ДИМИТРОВА 5
26 ОУ “Никола Обретенов” БИЛЯНА ЯНКОВА ПАНЧЕВА 4
27 ОУ “Олимпи Панов” АЛЕКСАНДРА ПЛАМЕНОВА НИКОЛОВА 6
28 ОУ “Отец Паисий” ЕВЕЛИН ЕВЛОГИЕВА МЛАДЕНОВА 7
29 ОУ “Отец Паисий”, гр. Мартен ЛОРА СВЕТОСЛАВОВА ГЕОРГИЕВА 7
30 ОУ “Отец Паисий”, с. Тетово ДАНИЕЛ ИЛИЯНОВ ИВАНОВ 5
31 ОУ “Св. Св. Кирил и Методий”, с. Николово СТЕФАНИЯ СТЕФАНОВА ГОРНАЧКА 3
32 ОУ “Св. Св. Кирил и Методий”, с. Семерджиево МЕЛИС МЕРАЛ ОСМАН 7
33 ОУ “Тома Кърджиев” КАЛОЯН ДАНИЕЛОВ КЪНЧЕВ 7
34 ОУ “Христо Смирненски”, кв. Долапите ЛЮБОВ ТИХОМИРОВА НИКОЛАЕВА 4
35 СУ “Васил Левски” ВЕЛИСЛАВА АНАТОЛИЕВА ВЕЛИКОВА 12
36 СУ “Йордан Йовков” ТЕОДОРА БОРИСЛАВОВА ТОДОРОВА и ПЕТЯ БОРИСЛАВОВА ТОДОРОВА 10
37 СУЕЕ “Константин-Кирил Философ” ЙОАННА АНГЕЛОВА СТЕФАНОВА 12
38 АEГ “Гео Милев” МАРТИНА СВЕТЛОЗАРОВА СТОЯНОВА 12
39 НУ „Васил Априлов“, с. Хотанца СТЕФАНИ МИРОСЛАВОВА ДИМЧЕВА 3