Нико Розберг най-бърз в Австралия

0

Пилотът на Мерцедес извъртя 57-те обиколки на Алберт парк за 1:32,78.710 часа със средна скорост 195,058 км/ч. За голямо удоволствие на домакините второто място на подиума зае сънародникът им Даниел Рикардо (Ред Бул), който изостана на 24,525 сек от победителя, трети завърши Кевин Магнусен (Макларън).

Точки от първото за сезона състезание спечелиха още Дженсън Бътън (Макларън), Фернандо Алонсо(Ферари), Валтери Ботас (Уйлямс), Нико Хулкенберг (Фор Индия), Кими Райконен (Лотус), Жан Ерик Верн (Торо Росо), десетото място зае дебютатнът във Формула 1, 19-годишния Данил Квят (Торо Росо).

Множеството изменения в правилника-  и в автомобилите, и в състезателния правилник, затрудниха доста състезателите, двама световни шампиони не завършиха надпреварата. Жертва стана и стартиралият от първа позиция Люис Хамилтън, който изгуби 2 позиции още на старта, а преди да е завърши първата обиколка окончателно отпадна от борбата. За сметка на това съотборникът му Нико Розберг стартира великолепно, изпревари Даниел Рикардо и успя да оглави колоната.

Много проблеми имаше и 4-кратния световен шампион Себастиян Фетел, който се оплака от липса на мощност в двигателя и във втората обиколка се прибра в бокса.

Инцидентите по трасето и излизането на колата за сигурност пък облекчи отборите в решаването на другия казус – икономията на гориво, той като вече пилотите трябва да изминат състезателното разстояние с не повече от 100 л. гориво.