Победихме с 2:0 Кипър в Ларнака (видео)

0

България победи Кипър с 2:0 в контролен мач, игран в Ларнака.
Кирил Десподов откри резултата в 24-ата минута, Спас Делев в 71-ата минута.
Националите ни започнаха много силно и доминираха през първото полувреме най-вече чрез активната игра на Кирил Десподов в атака. След като веднъж не успя да уцели вратата и по-късно негов удар бе отбит пред голлинията, капитанът на националния отбор се реваншира в 24-та минута. Той получи подаване от Спас Делев и преодоля вратаря на Кипър за 1:0.
Домакините отговориха с голово положение десетина минути по-късно. Йоанис Питас получи подаване зад гърба на българската защита и преодоля вратаря Даниел Наумов, но Петко Христов изчисти запътилата се към вратата топка.
България вкара втория си гол в 71-та минута, когато Десподов върна асистенцията на Делев. Капитанът на националите подаде висок пас зад защитата и неговият партньор в атаката овладя топката на гърди, след което я вкара от воле във вратата на кипърците.
Резервата Георги Русев създаде ново положение малко преди края на редовното време, от което обаче Десподов не се възползва. Така националите спечелиха с 2:0 на стадиона в Ларнака.

Това бе трети мач на Младен Кръстаич начело на трикольорите, като до този момент нашите имат три победи. В неделя родните ни национали играят проверка с Люксембург.