Радо Росенов с трета Купа „Странджа“! (видео)

0

Състезателят на БК „Русе“ Радослав Росенов е носител на Купа „Странджа“ за 2024 година.
Това е трето поредно отличие за русенския боксьор в най-стария боксов турнир в Европа. В тежка битка на финала в кат. 63.5-килограма Радо се наложи с 4:1 съдийски гласа над представителя на Узбекистан Адхамжон Мухидинов.
Радослав Росенов спечели убедително първия рунд, но във втора съперникът му успя да изравни играта. Двамата влязоха в тежки размени, в които обаче българският боксьор, възпитаник на треньора Съби Събев, излезе победител и заслужи златния медал.
При дамите с престижния трофей беше удостоена Светлана Каменова, която спечели златния медал в кат. 57 кг.
България спечели общо 9 медала на Купа „Странджа“. Със злато се поздрави и Станимира Петрова (54 кг). Сребърни отличия взеха Ясен Радев (54 кг), Уилиам Чолов (75 кг), Кристиян Николов (80 кг) и Йордан Морехов (+92 кг). Бронз взеха Златислава Чуканова (50 кг) и Аслъхан Мехмедова (60 кг).