„Реал“ (Мадрид) е новият „крал“ на Европа (видео)

0

„Реал“ (Мадрид) е новият футболен крал на Европа.

На ст. „Стад дьо Франс“ в Париж „кралският“ тим победи „Ливърпул“ с 1:0 на финала на Шампионска лига. В големия герой за „Белия балет“ се превърна Винисиус Жуниор, който реализира единственото попадение в 59-та минута. Това е 14-а купа в историята на испанския тим. За техния треньор Карло Анчелоти пък това беше четвърти успех в турнира и втори като наставник на Реал.

Двубоят на „Стад дьо Франс“ ще се запомни и с това, че започна с повече от половин час закъснение заради проблеми с организацията, които попречиха на сериозна част от феновете на Ливърпул да влязат на стадиона.

Футболистите на започнаха по-активно срещата и можеха да поведат още в 16-та минута, когато Трент Алекзандър-Арнолд комбинира с Мохамед Салах, но изстрелът на египтянинът отблизо бе отразен от Тибо Куртоа. Четири минути по-късно белгийският страж отново се отчете с важна намеса, отклонявайки изстрел на Садио Мане в гредата.

Въпреки превъзходството на червените в края на първата част отборът на Реал беше този, който прати топката във вратата на съперника чрез Карим Бензема. За съжаление на феновете на „белия балет“ обаче попадението не бе зачетено заради засада, като ситуацията бе обстойно преразгледана с ВАР.

Второто полувреме започна равностойно, като Ливърпул продължаваше да бъде отбора, който владее повече топката, но Реал търпеливо очакваше своя момент.

Така се стигна до 59-та минута, когато Федерико Валверде проби отдясно и пусна успоредно подаване към наказателното поле, където намери непокрития Винисиус Жуниор, а бразилецът не остави шансове на Алисон с удар от близко, реализирайки за 1:0.

Играчите на Ливърпул очаквано се втурнаха в търсене на изравнителния гол, като на два път Мохамед Салах беше много близо до това да се разпише, но и в двата случая последното препятствие пред гола се оказваше Тибо Куртоа.