„Реал“ разгроми „Барса“ за Суперкупата (видео)

0

„Реал“ спечели Суперкупата на Испания след разгромен успех с 4:1 срещу „Барселона“.
С този си успех столичани взеха реванш от „каталунците“ за поражението от тях в спора за трофея през миналата година и така за 13-и път спечелиха турнира, в който все пак „блаугранас“ си остават най-успешния отбор със своите 14 триумфа
На стадион „Ал-Авал“ в Рияд, Саудитска Арабия избраниците на Карло Анчелоти се възползваха максимално от поредицата от грешки в защитата на каталунците и на практика убиха интригата още през първото полувреме.
Бразилецът Винисиус изведе даде преднина на „белия балет“, разписвайки се 7-ата и 10-ата минути на двубоя. Роберт Левандовски върна каталунците в мача в 33-ата минута, но само шеест минути по-късно Винисиус оформи хеттрик, разписваюки се от бялата точка в 39-ата минута на двубоя.
След почивката Родриго (65) наказа поредното комично отиграване в отбраната за Барса и направи 4:1. На каталунците не помогна и втория жълт картон на Роналд Араухо в 71-та минута.