Резервите на Белгия победиха резервите на Англия

0

В пестелив мач резервите на Белгия победиха резервите на Англия с 1:0 и донесоха на своя отбор първото място в група G на Световното първенство в Русия. Белгийските футболисти записаха трета победа от три мача и влязоха в по-силния поток на директните елиминации.

Двата тима си бяха гарантирали място на осминафиналите и единственото, което трябваше да решат, бе кой ще завърши на първото място в групата.

Единственото попадение на стадиона в Калининград падна през второто полувреме и бе дело на Аднан Янузай. Бившият играч на Манчестър Юнайтед се разписа с изключително красив гол в 51-вата минута.

В другия мач от групата Тунис записа първа победа на Мондиала, надделявайки с 2:1 над Панама.

На осминафиналите Белгия ще играе с Япония. Другите осминафинали в този поток са Бразилия – Мексико, Франция – Аржентина и Уругвай – Португалия.

Англия ще се изправи срещу Колумбия, а победителят от този мач ще се бори за място в четвъртфиналите с Швеция или Швейцария. Другите oсминафинали в долната половина на схемата са Испания срещу Русия и Хърватия срещу Дания.