Румъния и Швейцария не успяха да се победят

0
Румъния - Швейцария

Двата отбора сътвориха качествен спектакъл. Швейцарците започнаха двубоя много ентусиазирано и Сеферович направи огромен пропуск още в шестата минута, когато остана сам срещу вратаря, но шутът му мина покрай лявата врата. «Часовникарите» продължиха с натиска си, но кълбото не искаше да намери очертанията на румънската врата. Тогава се стигна до 18-та минута, когато реферът посочи бялата точка, след като капитанът Щефан Лихтенщайнер задържа Александру Кипчиу в наказателното поле. Богдан Станку не сбърка и откри резултата на 1:0 в полза на северните ни съседи. До края на първата част Швейцария още няколко пъти атакува вратата на румънците, но така и не успя да стигне до изравнително попадение.

Второто полувреме двубоят стана доста по-динамичен и драматичен. В 52-та минута Джуру се намеси невероятно и предотврати сигурен гол на румънците във вратата на Ян Зомер. Четири минути по-късно дойде и изравнителният гол. В голмайстор за Швейцария се превърна Адмир Мехмеди, който с красиво воле направи резултата 1:1.