Шок в Рио! Украинка изхвърли Серина!

0
шок

Така световната номер 1 последва съдбата на Новак Джокович и приключи рано-рано участието си на най-големия спортен форум. Американката бе надиграна с 4:6, 3:6 от украинката Елина Свитолина в 1/8-финал в мач, продължил час и 13 минути.

Досега Свитолина имаше четири загуби в четирите си срещи със Серина. На предните Игри Серина спечели златото както на сингъл, така и на двойки със сестра си Винъс, а сега е аут и от двете състезания.

Световната номер 1 допусна пробив в третия гейм на първия сет, но го върна още в следващия. При 3:3 21-годишната Свитолина отново проби, а до края на сета не допусна грешка и в крайна сметка взе частта с 6:4.

Във втория сет Серина допусна да бъде пробита целия три пъти, докато украинката загуби подаване само веднъж, което и осигури успеха в с 6:3 и крайната победа. На 1/4-финалите Свитолина ще се изправи срещу Петра Квитова (Чехия).