След 6 месеца „суша“ „Дунав“ зарадва феновете с победа

0
След 6 месеца „суша“

След продължила 6 месеца „суша“ (последната победа на Градския стадион в Русе беше на 10 септември), „Дунав“ зарадва привържениците си с победа.

С голове на Васил Шопов в 39-ата минута и на Красимир Станоев в 61-вата от дузпа, възпитаниците на Малин Орачев победиха „Верея“ с  в мач от 22-рия кръг от първенството на Първа лига. Определено може да се каже, че цифровото изражение не отговаря на действителното съотношение на силите, тъй като „Дунав“ доминираше през цялото време на срещата и при малко повече шанс успехът можеше да бъде доста по-изразителен.

„Дунав“ натисна веднага след първия съдийски сигнал и още в 6-ата минута можеше да открие резултата. Васев центрира към наказателното поле, където Васил Шопов стигна до топката и успя да я отклони с глава, но вратарят на гостите Цинцарски спаси.

Последваха още няколко много добри голови ситуации, но или футболистите на „Дунав“ не успяваха да намерят очертанията на вратата, или Цинцарски успяваше да се справи. Така до 39-ата минута, когато Васил Шопов получи топката, напредна към наказателно поле, след което отправи удар от движение. Топката се отби леко в тялото на Иванов и от страничната греда и мина под плонжа на Цинцарски за 1:0.

И след почивката „Дунав“ продължаваше да диктува развоя на събитията, макар че старозагорци също „вдигнаха оборотите“ и по-често поглеждаха към вратата на Луков. В 60-ата минута набег на Карагарен беше спрян от Елиаш с нарушение в наказателното поле и съдията без колебание посочи бялата точка. Зад топката застана Красимир Станоев, който от бялата точка реализира първия си гол със светлосиния екип.

До края на мача русенци можеха да отбележат още веднъж чрез резервата Юлиян Ненов, но изстрелът му с левия крак в заключителните секунди профуча покрай дясната греда.