Страхотен Григор, безапелационен срещу Робредо

0
Страхотен Григор

Григор Димитров се класира за третия кръг на Ролан Гарос след безапелационна победа с 3:0 (6:3, 6:4, 7:5) над специалиста на червени кортове Томи Робредо.

С успеха хасковлията изравни най-доброто си представяне на Откритото първенство на Франция – трети кръг през 2013 г. От тогава той не беше печелил мач на кортовете в Париж.

Григор бе изключително уверен и стабилен и не остави никакви съмнения в превъзходството си. Бе много солиден на собствен сервис през целия двубой, като даде една-единствена възможност за пробив на съперника си, която отрази. От своя страна хасковлията успя да постигне по един пробив в трите сета, включително в решаващия 11-ти гейм на третата част, за да стигне до крайния успех при първия си мачбол след 2 часа и 13 минути игра.

В следващия кръг българинът  най-вероятно ще се изправи срещу друг коварен представител на Испания – поставеният под номер 20 в схемата Пабло Кареньо-Буста, ако разбира се той да се справи с японеца Таро Даниел.

При успех в третия кръг, на осминафиналите Димитров може да срещне петия поставен в схемата Милош Раонич, а на четвъртфинал евентуално го чака Краля на клея Рафаел Надал.