„Юнайтед“ стигна до обрат, „Рома“ с важна крачка към елиминациите в ШЛ

0
обрат

Късен обрат донесе ценна победа на „Манчестър Юнайтед“ с 2:1 над „Ювентус“ в Торино в мач от в група Н на Шампионска лига. Кристиано Роналдо наказа бившия си тим с фантастично изпълнение в средата на второто полувреме. В 64-ата минута Роналдо получи чудесно извеждащо подаване от Леонардо Бонучи и с трудно изпълнение от въздуха преодоля Давид Де Хеа.

Отговорът на гостите дойде в самия край. В 86-ата минута резервата Мата изпълни отлично фаул и изравни. Четири след това Маруан Фелайни опита да отклони топката след фаул, Пол Погба се намеси при разбъркването и топката срещна тялото на Сандро, за да влезе във вратата.

„Валенсия“ записа първа победа за сезона в Шампионската лига. Испанският тим спечели с 3:1 домакинството си на швейцарския шампион „Йънг Бойс“. Два гола за домакините отбеляза Санти Мина, а Калос Солер добави един. Почетното попадение за „Йънг Бойс“ беше дело на Роже Асале.

„Рома“ направи важна стъпка по пътя към класиране за елиминациите след победа с 2:1 като гост на ЦСКА Москва. „Вълците“ поведоха в резултата още в четвъртата минути след гол с глава на Костас Манолас след асистенция на Лоренцо Пелегрини. В 51-ата минута шут на Арнор Сигурдсон изненадващо изравни резултата, но само 8 минути по-късно Лоренцо Пелегрини, след подаване на Един Джеко изведе отбора си напред.

група Е
Байерн Мюнхен – АЕК 2:0 (2:0 Левандовски – 31,72)
Бенфика – Аякс 1:1 (1:0 Хонас – 29, 1:1 Тадич – 61)

Класиране:
1. Байерн Мюнхен – 10 т.
2. Аякс – 8 т.
3. Бенфика – 4 т.
4. АЕК – 0 т.

група F
Лион – Хофенхайм 2:2 (1:0 Фекир – 20, 2:0 Ндонбеле – 28, 2:1 Крамарич – 65, 2:2 Катржабек – 90)
Манчестър Сити – Шахтьор Донецк 6:0 (1:0 Давид Силва – 13, 2:0 Габриел Жезус – 24-дузпа, 3:0 Стърлинг – 49, 4:0 Жезус – 72, 5:0 Марез – 85, 6:0 Жезус – 90)

Класиране:
1. Манчестър Сити – 9 т.
2. Лион – 6 т.
3. Хофенхайм – 3 т.
4. Шахтьор Донецк – 2 т.

група G
ЦСКА Москва – Рома 1:2 (0:1 Манолас – 4, 1:1 Сигурдсон – 51, 1:2 Пелегрини – 59)
Виктория Пилзен – Реал Мадрид 0:5 (0:1 Бензема – 20, 0:2 Каземиро – 23, 0:3 Бензема – 37, 0:4 Гарет Бейл – 39, 0:5 Тони Кроос – 67)

класиране:
1. Реал Мадрид – 9 т.
2. Рома – 9 т.
3. ЦСКА Москва – 4 т.
4. Виктория Пилзен – 1 т.

група H
Валенсия – Йънг Бойс 3:1 (1:0 Санти Мина – 14, 1:1 Асале – 37, 2:1 Мина . 42, 3:1 Солер – 56)
Ювентус – Манчестър Юнайтед 1:2 (1:0 Роналдо – 64, 1:1 Мата – 86, 1:2 Сандро – 90-автогол)