Заслужени награди за Ангел Русев и Денис Данев

0

Заслужени награди получиха трикратният европейски шампион Ангел Русев и съотборника му Денис Данев.

Двамата щангисти на ТСК „Русе“ бяха наградени от кмета на Русе Пенчо Милков за резултатите си на Европейското първенство в Ереван. Там Ангел завоюва третата си шампионска титла в кат. 55 кг., а Денис зае шесто място.

Ангел получи регламентираната в общинската наредба парична премия, а Денис беше удостоен с титлата Спортист на месеца на Спортното училище. Наградите им бяха връчени в присъствието на заместник-кметаЕнчо Енчев, директора на Спортното училище Евгени Недев и треньора на Ангел Русев Радослав Атанасов.

„Вашето желание за победа е неуморно, а примерът ви е безценен за всяко русенско дете, решило да се занимава със спорт“, каза Милков при връчването на наградите

На подиума в Еревен Ангел, който преди първенството стана татко, събра двубой от 250 кг (109 кг в изхвърлянето, 141 кг в изтласкването) и посвети титлата на новородения си син.

С резултат 222 кг. в двубоя (96 кг в изхвърлянето и 126 кг в изтласкването) Денис зае шесто място в категорията.