Биляна Дудова е Спортист №1 на Русе за 2021 г.

0

Състезателката на клуба по борба „Юнак-Локомотив“ Биляна Дудова е „Спортист №1“ на Русе за 2021 година.

Това показаха резултатите от традиционната анкета, организирана от вестник „Утро“ и Община Русе.  Това е четвърто отличие за Биляна в престижната класация. Тя заслужи отличието заради световната и европейската титли, които спечели през годината.

Нейни подгласници в тазгодишното издание на анкетата станаха състезателят по вдигане на тежести от ТСК „Русе“ Ангел Русев – европейски шампион и бронзов медалист от Световното първенство, и съотборникът й от „Юнак-Локомотив“ Георги Вангелов, заел пето място на Олимпийските игри в Токио.

Място в престижната десетка на най-добре представилите се през годината русенски спортисти намериха още:

1. Надежда Мей Нгуен – вдигане на тежести, ТСК ”Русе”
  2. Стилян Гроздев – вдигане на тежести, ТСК ”Русе”
  3. Радослав Росенов – бокс, БК „Русе“
  4. Инна Ефтимова – лека атлетика, СЛАК „Дунав“
  5. Мирослав Киров – свободна борба, ”Юнак – Локомотив”
  6. Лазар Пенев – академично гребане, клуб „Локомотив“
  7. Николай Маринов – бокс, клуб „Локомотив“

Признание за успехите си получи и  вицешампионът от Параолимпийските игри в гр. Токио, световен и европейски шампион на 1 500 метра за хора с увреждания Християн Стоянов, който беше обявен за „Параолимпиец на годината“.

За „Треньор на годината“ беше избран Радослав Атанасов – за високите постижения на възпитаниците му от ТСК „Русе“ в състезанията по вдигане на тежести

За най-добър приложник беше обявена състезателката по авиомоделизъм Елеонора Павлова от „Спортен модел клуб ПРИСТА“.

Наградата за „Най-добър отбор“ спечелиха момичетата до 14 години от баскетболен клуб „Дунав 2016“.

Тази година за участие в анкетата бяха номинирани 13 спортисти. Наградите бяха връчени на тържествена церемония в зала „Европа“ на Доходното здание.