„Байерн“ разби „Челси“, „Наполи“ и „Барселона“ не излъчиха победител

0

„Байерн“ (Мюнхен) вече с единия крак е на 1/4-финал в Шампионската лига. Баварците направиха на пух и прах „Челси“ насред “Стамфорд Бридж”, записвайки класическа победа с 3:0 в първия 1/8-финален сблъсък между двата тима. Германският шампион бе пълен господар на терена, като спокойно можеше да си тръгне и с по-изразителен успех. Серж Гнабри и Роберт Левандовски развинтиха защитата на домакините. Германското крило вкара първите два гола в 51-ата и 54-ата минута след асистенции на поляка. Самият Лева бе автор на третото попадение в 76-ата минута. Домакините пък завъриха мача с 10 души на терена, след като Маркос Алонсо си изкара глупав червен в 83-ата минута.

„Наполи“ и „Барселона“ не излъчиха победител в първия 1/8-финал от Шампионската лига, игран на стадион „Сан Паоло“ в Неапол. Домакините първи стигнаха до гол чрез Дрис Мертенс в 30-ата минута. В 57-ата каталунците изравниха с попадение на Антоан Гризман. „Барселона“ завърши мача с 10 души, след като Артуро Видал беше изгонен за неспорстменско поведение в края. Той ще пропусне реванша на „Камп Ноу“