„Дунав“ отстъпи пред „Етър“ в голов трилър (видео)

0

В голов трилър „Дунан“ отстъпи с 3:5 при гостуването си на „Етър“ в мач от последния 26-и кръг на редовния сезон в efbet Лига.

На ст. „Ивайло двата отбора изнесоха зрелищен мач, изпълнен с доста интересни моменти, в резултат на което зрителите станаха свидетели на 8 красиви гола.

Милчо Ангелов  даде аванс на домакините в 8-ата минута. След страхотно извеждащо подаване на Антон Огнянов той пое топката и след около 30-метров спринт успя да разстреля Макенджиев от около 15 метра за 1:0.

В 20-ата минута Фернандо Кавалканте възстанови равенството след чудесно центриране на Ивайло Лазаров. В 33-ата минута възпитаниците на Людмил Киров имаха възможност да поведат след комбинация между Григор Долапчиев и Стефан Христов, но след удара на последния топката срещна външната част от мрежата на вратата на Христо Иванов.

Само 6 минути по-късно Здравко Илиев центрира  на главата на Флорент Боджадж, който не остави никакви шансове на Макенджиев за 2:1.

В 64-ата минута от пряк свободен удар Томислав Йорданов направи преднината на „болярите“ още по-осезателна. С възхитителен изстрел, той прати топката право в „сглобката“ на вратата на Макенджиев за 3:1. След поредица от грешки в отбраната на „Дунав“ пак той покачи на 4:1 след като беше изведен сам срещу Макенджиев.

В 78-ата и 82-ата минути „Дунав“ върна два гола и се върна в мача. Първо Стефан Христов беше намерен в коридор за гърба на „болярите“ от Фернандо Кавалканте и направи 2:4, след това Дуде Ндонгала намери чудесно в наказателното поле Свилен Щеревя който вкара третия гол за своя тим.

Във втората минута на добавеното време след бърза контраатака на домакините Милчо Ангелов изведе Здравко Илиев, който пробяга над 50 метра, за да отбележи сам срещу Благой Макенджиев за крайното 5:3.