Франция и Швейцария на 1/8-финал, Албания чака чудо след исторически успех

0
Франция и Швейцария на 1/8-финалите, Албания чака чудо

В другия мач от групата съставът на Албания записа историческа първа победа на европейски финали, надигравайки Румъния с 1:0. Така от група А за осминафинал се класират Франция и Швейцария, като към тях може да се присъедини и Албания.

Франция и Швейцария на 1/8-финалите, Албания чака чудоНа “Стад Пиер Моро” в Лил Франция и Швейцария тима не успяха да си отбележат гол през всичките 90 минути, но въпреки това продължават напред в турнира. Двата отбора направиха доста вълнуващо първо полувреме, в което имаха една дузина голови положения. Второто бе доста по-постно, като Швейцария приключи без удар във вратата.

Още преди този мач домакините от Франция си бяха осигурили място на осминафиналите, като след днешното равенство те си гарантираха и първото място в своята група с актив от 7 точки, втори останаха швейцарците с 5.  Техен съперник в следващата фаза ще бъде завършилият на второ място тим от група C.

Франция и Швейцария на 1/8-финалите, Албания чака чудоНа „Стад дьо Люмиер” в Лион футболистите на Албания записаха исторически успех, побеждавайки с 1:0 Румъния. Единственото попадение в срещата реализира Армандо Садику в 43-ата минута. С успеха „орлите” заеха третото място в крайното класиране с актив от 3 точки и голова разлика „-2” гола. Така дебютантът на Евро 2016 запази, макар и минимални шансове за класиране в следващата фаза като един от най-добрите „трети” отбора. Албания ще чака до последно, за да види дали може да продължи като един от най-добрите трети отбори.

Румъния пък напуска надпреварата след две загуби и едно равенство и последно място в групата с 1 спечелена точка.