Гол в последните секунди остави „Лудогорец“ в играта (видео)

0

„Лудогорец“ взе много ценна победа при гостуването на „Спартак“ (Търнава) в предпоследния си мач от Група “Н” на Лигата на конференциите. Успехът остави „орлите“ в играта за място в директните квалификации.
Разградчани стигнаха до успеха буквално в последната секунда на срещата, когато резервата Матиас Тисера донесе победата с 2:1. Квадво Дуа откри за „Лудогорец“ в 74-ата минута, Ерик Даниел изравни за домакините 4 минути по-късно. 6 минути преди края на редовното време Оливие Вердон пропусна дузпа, което можеше да се окаже фатално за надеждите на българите за европейско участие в Европа през пролетта. В последната секунда на двубоя обаче Тисера, който се бе появил наскоро в игра, бе оставен непокрит в наказателното поле и след първоначално спасен удар добави топката във вратата за успеха.

Дали „Лудогорец“ ще се класира за директните елиминации ще стане ясно на 14 декември , когато „Орлите“ ще посрещнат датския „Нордселанд“ на „Хювефарма Арена“. Снощи датчаните записаха разгромна победа с 6:1 в домакинския си мач с турския гранд Фенербахче. За да продължи напред на „Лудогорец“ е необходима задължителна победа над датчаните.