Гришо отстъпи и в 5-ия двубой с Маестрото

0

Българинът загуби с 4:6, 6:3, 1:6, 4:6 1/16-финалния мач между двамата и отпадна от Откритото първенство на Австралия.

Носителят на рекордните 17 титли от „Големия шлем“ и 4-кратен шампион в Мелбърн Федерер вече има 5 победи от 5 мача дотук с Григор, а българинът за втори път взе сет на 34-годишния швейцарец, след като го направи по-рано през годината, на 1/4-финалите на турнира в Бризбън.

federer_australia_open85В първия сет, който бе прекъснат за 10-ина минути, за да бъде спуснат покрива на „Род Лейвър Арена“, заради започналия дъжд, един пробив на швейцареца му бе достатъчен за спечелване на частта. Българинът се пропука в така важния в тениса седми гейм и после не успя да го върне. Във втория сет ситуацията бе сходна, но този път в полза на българина. Гришо проби сервиса на Маестрото в четвъртия гейм и удържа преднината си. Третият сет обаче тръгна зле за най-добрия ни тенисист – Федерер поведе с 2-0, а после стигна до още един пробив и в крайна сметка спечели убедително частта с 6-1. В четвъртия сет опитният Федерер отново стигна до пробив, който Димитров не успя да върне и швейцарецът триумфира в мача.

На 1/8-финалите Маестрото, който записа своя успех номер 300 в кариерата си, ще се изправи срещу Давид Гофен (Белгия).