Гришо се справи с Кокинакис, класира за третия кръг на АО

0

Григор Димитров се наложи над представителя на домакините Танаси Кокинакис и се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия.

Най-добрият български тенисист победи местния любимец с 6:3, 6:2, 4:6, 6:4.

Димитров започна ударно и спечели с лекота първите два сета. Той осъществи пробив в четвъртия гейм, след което взе подаването си и поведе с 4:1, за да затвори първия сет с 6:3.

Във втория Григор продължи да се забавлява на корта и направи пробив още в първия гейм, а след това още един за 4:1 и спечели с 6:2.

Третата част започна с 12-минутен гейм, в който българинът имаше три възможности за пробив, но Кокинакис се измъкна и взе подаването си. и показа, че няма да се предаде без съпротива. Григор отрази брейкбол в четвъртия гейм и изравни за 2:2. В деветия гейм при сервис на Григор австралиецът успя да пробие и да вземе сета с 6:4.

Това мобилизира Димитров, който бе твърдо решен да приключи мача в четири сета. Българинът пропусна шанс за пробив в третия гейм и още четири в петия, но пробивът най-сетне бе реализиран в деветия гейм и Григор поведе с 5:4, а след това на свой сервис приключи мача, продължил  три часа и половина.

В третия кръг Димитров ще срещне португалеца Нуно Боржеш, който изненадващо елиминира 23-ия в схемата испанец Алехандро Давидович Фокина със 7:6(7), 6:3, 6:3.

26-годишният португалец, 69-и в световната ранглиста, за първи път в кариерата си достига третия кръг на турнир от Големия шлем. Досега двамата не са се срещали в официални мачове.