Непобеден „Дунав“ се върна в професионалния футбол!

0

„Дунав“ се завърна в професионалния футбол, след като победа на Градския стадион в Русе с 1:0 над „Черноломец“ и стана недостижим на върха на класирането в Североизточната Трета лига. В историята на тима ще остане фактът че отборът да няма загуба в официален мач в рамките на една календарна година, считано от 12 май 2021.

Успеха донесе Василен Марков, засичайки в 69-ата минута с глава топката след центриране от фаул на Джан Хасан. Завръщане на русенския тим в професионалния футбол осигуряваше дори една точка. Въпреки че разляха бутилка шампанско след последния съдийски сигнал, в „Дунав“ не празнуваха уточнявайки, че еуфория не е необходима, когато се завръщаш на мястото си.

Русенци стартираха мача доста по-силно и създадоха няколко чисти положения. От тях най-сериозното се откри пред Георги Вълчев, който в 23-тата минута засече топката след центриране на Джан Хасан от корнер. Коженото кълбо обаче се отби в гредата на стража на гостите Радосвет Христов и не пожела да влезе в мрежата му. До края на полувремето дунавци имаха още няколко възможности, които се откриха пред Кристиян Тасков, Теодор Костов и Александър Кирилов, но бяха далеч от нужната прецизност в предни позиции, за да завършат с гол.

Втората част стартира отново с повече от същото – натиск на Дунав, но и добра игра на опитните бранители на гостите, които не позволяваха на русенци да стигат прекалено често на стрелкови позиции. С особено добра игра се отличиха бившите защитници на Дунав Мартин Ковачев и Мартин Иванов.

В 67-мата минута Джан Хасан центрира от пряк-свободен удар в близост до тъч линията в лявата част на игрището. Центрирането се оказа изключително добро и бе засечено от упор от страна на централния защитник Василен Марков, който откри резултата.