„Реал“ на рекорден 19-ти финал в Европа

0
рекорден 19-ти финал

„Реал“ (Мадрид) се класира за рекорден 19-ти финал в Шампионска лига и КЕШ, въпреки че загуби реванша със съгражданите си от „Атлетико“ с 1:2.

В първия двубой „белия балет“ победи с 3:0 и с общ резултат 4:2 отстрани градския си съперник.

Точни за „дюшекчиите“ на стадион „Висенте Калдерон“ бяха Саул Нигес в 12-ата и Антоан Гризман в 16-ата минута от дузпа, а Иско отбеляза почетното попадение за кралския клуб в 42-ата минута.

Така възпитаниците на Зинедин Зидан ще се изправят срещу италианския гранд Ювентус на „Милениум Стейдиъм“ в уелската столица Кардиф в битка за най-престижния клубен трофей.

Това ще бъде 15-и финал за „белия балет“ в Шампионската лига, включително и КЕШ, и общо 19-и в историята на евротурнирите, като по този показател Реал изпревари съперника си Барселона, който има 18 финала в Европа..

Освен това при победа над „бианконерите“, „Реал“ ще се превърне в първия тим, който е печелил две титли от Шампионската лига в две последователни години.